Mange tak for hjælpen Witi, Dit forslag blev implimenteret med det samme Hehe jeg fangede ikke at det var teksten du ville have mørkerød, jeg troede det var menubaren du ville have skulle være rød. Men jeg prøvede lige, men jeg må ærligt indrømme at jeg ikke synes at det så for heldigt ud. Så nu er de blevet en smule grålige istedet.
Mange tak for din kritik Kjer. Jeg mener ikke at det er forummet der er hjertet på siden, da man kan oprette sig som bruger, og herefter virker siden lidt ala en dating side, med hensyn til at man giver en række kriterier som fx musikgenre, landsdel, hvad man spiller på osv. man kan PM hinanden på siden også. Jeg arbejder på problemet med ugedagene, men det gør bøvl. Og med hensyn til KODA har jeg ingen aftale, jeg har ringet til dem, men det er godt nok dyrt Mange tak for hjælpen og kritikken, og der må stadigt gerne komme mere. Mvh Benjamin |
Det var skam så lidt. Er lækkert at hjælpe når folk er glade for det :)
Mht. at jeg vil have teksten mørkerød, så er det selve linksne i din menu. Altså dem der nu er røde. F.eks. "Skriv anmeldelse", "Indsend nyhed" etc.
Linksne i din topmenu, som du nu har lavet lysegrå, synes jeg fortsat skal være helt hvide. De er for anonyme nu.
I øvrigt ville jeg, hvis jeg var dig, have en ensfarvet baggrund i stedet for den ternede, der er nu. Det virker på en eller anden måde rodet, og jeg tror det som helhed ville se bedre ud med en helt grå baggrund.