Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Nyt webbureau, ville du handle med os?

Side 3 ud af 5 (45 indlæg)
Fra Rødkærsbro
Tilmeldt 15. May 10
Indlæg ialt: 481
Fra  ReneSejling.dk Skrevet kl. 14:03
Hvor mange stjerner giver du? :

Ja, det er også først de seneste år jeg synes WordPress er blevet super godt. Især nyeste version synes jeg er kanon godt lavet.

Jeg synes de laver nogle omend lidt dyre, men geniale produkter. Men ja, de burde være med på USB oplader standarden.

Fra Glamsbjerg
Tilmeldt 17. Dec 10
Indlæg ialt: 192
Fra  Main Media Skrevet kl. 14:13
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Daniel
Først og fremmest tillykke med opstarten.
Ville gerne kommentere på hjemmesiden (som umiddelbsrt ser godt ud), men dropdownmenuer virker ikke på min iPhone. Er siden ikke optimeret til visning på smartphones (heriblandt iPhone), er det i hvert fald et første sted at sætte ind, hvis I ønsker at skabe tryghed og tillid til ydelsers funktionalitet.
Mvh. Tommy

Fra Randers SØ
Tilmeldt 10. Oct 10
Indlæg ialt: 115
Fra  SEO-Shoppen Wich-it.dk Skrevet kl. 14:15
Hvor mange stjerner giver du? :

Super fed side.

Må give de andre ret med at effekterne bliver lettere irreterende når man se flere sider.

Er det bare mig eller minde jeres design ikke urtoligt meget om

http://www.d3signated.com/en/ bare med nogle få ændringer ?

 

 

Fra Randers
Tilmeldt 4. Dec 09
Indlæg ialt: 333
Fra  Onlinebrand.dk Skrevet kl. 14:58
Hvor mange stjerner giver du? :

Tommy B. Torpegaard > Takker :) Mobilsiden er ved at blive udvilklet :) Den er ikke "online endnu". Der ligger et udkast: m.onlinebrand.dk(PT. er det funktionalitet vi arbejder med, design kommer bagefter).

Thomas Wichman > Det er også mig der har lavet d3signated.com, så det kan jeg ikke afvise. Selvom jeg da syns de to designs har meget forskellige udtryk.Så har vi da genbrugt f.eks. megamenuen. (Den tog trods alt , lang tid at udvikle). Men så kan vi også tilbyde det ;)

Det var en template jeg har lavet til Joomla 1.6, da jeg skulle sætte mig ind i de nye template muligheder, joomla 1.6 (2.5) tilbyder. Der jo sket enorme forbedringer på den front. Templaten har solgt 94 eksemplarer på themeforest.net.. vi har dog helt andre planer med sitet, det skal laves til webshop, hvor vi sælger vores "Magento og Joomla templates, udvidelser osv." Men det er et projekt der må vente lidt endnu.

Fra Ringe
Tilmeldt 3. Jan 11
Indlæg ialt: 1217
Fra  MJ Kommunikation Skrevet kl. 15:01
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Nu ved jeg godt, man ikke må kneppe fluer, hvis de ikke kan lide det, men jeg ville skrive 2 med bogstaver - altså "Ikke to opgaver er ens" - men det er muligvis min bladsmøreropdragelse, der spiller ind der ;)

Fra Randers
Tilmeldt 4. Dec 09
Indlæg ialt: 333
Fra  Onlinebrand.dk Skrevet kl. 15:09
Hvor mange stjerner giver du? :

Majbritt > It's done ;)

Fra Ringe
Tilmeldt 3. Jan 11
Indlæg ialt: 1217
Fra  MJ Kommunikation Skrevet kl. 15:11
Hvor mange stjerner giver du? :

Daniel:
It's done ;)

Årh tak - jeg elsker, når jeg får min vilje - det er sådan en kvindeting, jeg har ;)

Fra Hellerup
Tilmeldt 11. Apr 06
Indlæg ialt: 3722
Fra  CloudSprout Skrevet kl. 15:12
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Daniel

Der er en masse gode ting, ved jeres side, men dem har de andre jo fremhævet, så jeg vil koncenterer mig om de dårlige.

Det store problem, tror jeg er måden siden er frembragt på, det virker som I har tænkt at nu skulle I havde en firma-side, så hvad skulle der være på den, for at man vil handle med jer, som du skriver i dit indlæg.

Jeg tror I ville få en langt bedre side (rent økonomisk) hvis I stillede, spørgsmålet: Hvorfor man skulle handle med jer? Det er selvfølgeligt et spørgsmål der rækker ud over websitet, og direkte ind i jeres strategi, mission og vision, men det er vigtigt for uden det, har I ikke noget relevant at sige!!!

Det handler om at finde ud af hvem I er, hvor er I er stærke og ligeså vigtigt hvor er I svage! Er i tekniske verdensmestre, er I kreative ud over alle grænser, er I gode til at hjælpe ikke-teknisk anlagte mennesker igennem webprojekter?

Her må I maks vælge en vinkel, når I så har valgt den, bliver det nemt at identificerer hvem jeres målgruppe er og hvordan man skal ramme dem. Nogle skal havde meget tekst, lange tekniske beskrivelser, andre skal havde det hele skåret ud i ROI og TCO, nogle helt tredje skal rammes på følelserne etc.

Når I har de ting på plads, er I klar til at begynde på at lave jeres website, her er det vigtigt at huske at Less-is-more!!! tag f.eks. den eksisterende forside, der sker alt alt ALT for meget, hav istedet et 100 % klart budskab i vil leverer på forsiden, lad resten være navigation. Brug gerne animation etc. man kun hvis det underbygger hovedbudskabet, ellers skal det væk, det er unødig støj.

Med unik fordel og målgruppe på plads, bliver det nemt at finde en attrativ ting at lokke med i en Call-to-action, find et eller andet I kan give, en kop, en e-bog, et web tjeck etc. lav det nemt for potentielle kunder, at starte et samarbejde med jer!

En ting, jeg glemte at nævne tidligere er selvfølgeligt at det er meget vigtigt i afpasser jeres visuelle stil, med jeres målgruppe, det er vigtigt at huske at siden er til dem, ikke til jer!

Nu var det alt det dårlige og det kan måske være en lidt kras mundfuld, men jeg synes sådanset at siden er så tosset, der er ihvertfald ikke noget der tyder på at I ikke har de tekniske og grafiske evner, der skal til at drive et succesfuld webbureau.

 

Fra Randers
Tilmeldt 4. Dec 09
Indlæg ialt: 333
Fra  Onlinebrand.dk Skrevet kl. 15:50
Hvor mange stjerner giver du? :

Majbritt > Det ikke kun en kvindeting ;)

Lundsby > Tak for ordene. Jeg er faktisk ret begejstret over dine ord da det går dybere end design og funktionalitet. :)

Hvorfor skal man handle med os! Rigtig godt spørgsmål, vi har jo netop prøvet at gøre det at vi har lavet et super flot site, efter vores egen overbevisning. Og givet lidt ekstra gas, der hvor de andre ikke tør gøre det, de er så kommercielle, vores konkurrenter, for netop at vise hvad vi kan, nu hvor vi ikke har så mange referencer!

Alt på sitet er bygget om omkring vores produkter, altså Webshops og Websites i Joomla og Magento..Det er kun efter min mening forsiden, der kan være tvetydig, da man efter at have taget et valg, enten Joomla eller Magento, så kommer ind på sider der kun handler om dette. ...men jeg vil helt sikkert, se hvad der kan skæres fra!

Ok, så vi skal definere os selv bedre, og sådan det tiltaler målgruppen (Dem der ønsker at købe en hjemmeside). Hmm.. den bliver hård, især tekst-mæssigt..

Det er egentlig sjovt at ingen endnu har kommenteret vores video? Den er da meget specifik, på præcist det vi levere..

Vi har forskellige ideer til cta... vi har blot ikke haft tiden, men vi vil rigtig gerne have folk til at tilmelde sig vores nyhedsbrev. Så vi har snakket om "download".. f.eks. har jeg designet nogle cool danske webshop ikoner, den slags kunne jo godt ligge bag e-mail tilmelding. (Web check var også en god ide).

Jeg er helt enig med den visuelle stil, men syns også vi har fundet en god blanding imellem, Corporate / urban / show-off.. (Flere har nævnt, en hvid baggrund ville gøre underværker, jeg syns måske bare det er så traditionelt, og vi vil jo gerne gøre os bemærket!)

Huha, nu syns jeg godt nok der er meget at tage fat i igen, og vi har brugt hele måneden på at køre sitet i stilling :) Men, vi må tage det hen af vejen. vi skal også have tid til vores kunder.

Fra København
Tilmeldt 24. Dec 15
Indlæg ialt: 90
Fra  Mindcology Skrevet kl. 16:12
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Daniel

I hvilket program har i lavet videoen i? 

Side 3 ud af 5 (45 indlæg)