Har du nogensunde prøvet at tage et kursus i f.eks. salgsteknik? Hvis du er åben for at lære nyt, kan du godt komme videre mod toppen. Flemming Hasselriis |
Ronni Plindstrup:Punkt 2 har jeg intet tilovers for. Familie kommer ALTID først - og man kan sagtens få succes, selvom man sætter familien højest.
Det er et spørgsmål om vilje. Succesfuld og familiemenneske er 2 ord der sagtens kan gå op i en højere enhed.
Ikke alle behøver at være som Lars Larsen var, for at skabe noget stort.
Punkt 10 - Tjah. Det er dumt ikke at lytte til andre ja. Men går man i andre folks fodspor, kommer man aldrig foran.
Hej Ronni
Hvis du kan prioritere familiet højest og stadig få succes, kan jeg kun ønske dig tillykke med det.
Hvad forkert er der ved at følge i andres succesfulde fodspor? Det er da bedre end at lave en masse dumheder selv.
Jeg tror ikke på du lukker dine øjne og ører for de informationer der kan gavne dig. Det er i hvert fald ikke særlig klogt.
Flemming Hasselriis