Jeg har netop lavet ny hjemmeside til mine klinikker. Håber i lige vil bruge et par minutter på at give mig lidt feedback på hvad der skal laves om så jeg kan gøre den bedre.
Siden er vildt langsom om at loade, dette hænger sammen med dine billeder du har brugt, jeg vil anbefale dig at skalere din billeder ned i de størrelser du skal bruge herved fylder de heller ikke så meget.
siden uploadet okay stærkt der gik under 1 sekund måske er amino.dk dog lidt hurtigere nogle gange jeg sider med en 32 mbit internet forbindelse.
Kunne med fordel på pris siden lav en streg imellem alle emmer og en h1 overskrift øverste og alle under emmer h2 , dette ville gøre disse sider mere overskuelige.
Interne links der forklare hvad Diætist betyder mv. dette er sikkert også et godt sigende omkring siden derved vigtigt du laver en sund links struktur mod alle dine ord meste peger mod dine valgte ord siden omhandler.
Giv alle billeder titler tags derved chance for de findes i google billedet med links til din hjemmeside.
Vis haves CVR nummer sæt det på siden det skaber troværdighed.
poledancer.dk klik bestil shows altid god priser og lange shows
Dejlig hjemmeside, synes du skulle få lavet et favicon med det æble du har i dit logo.
Problemet med loadtiden er at billeder det på hjemmesiden er vist under 200-300 pixel i bredden er uploaded som et billede på 1600 x 1108 der angivelig fylder adskillige megabyte (det er blot zoomet ned).
Det er ganske unødvendigt og vil gøre hjemmesiden meget træls at se på en smartphone.
F.eks. : http://www.diaetisthuset.dk/images/sky%20med%20hjerte.jpg
Så få resized de billeder så de ikke er uploaded i andet end den opløsning de skal vises i, så loader siden også hurtigt.
Edit : Sorry havde ikke lige set det allerede var skrevet.
Hilsen Von Vorre
Har du en android enhed der ikke er "Google" godkendt - se 1mobile.com som APK marked.