Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Effekt af CO2 neutralt logo??

Side 1 ud af 1 (5 indlæg)
  • 1
Fra København
Tilmeldt 18. Jan 10
Indlæg ialt: 154
Fra  Findino Skrevet kl. 11:35
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Aminoer

 

Jeg ville lige høre, hvad jeres erfaringer er med at have et CO2 neutralt logo på hjemmesiden - har i oplevet nogle mærkbare positive effekter ved at benytte det på hjemmesiden, eksempelvis i form af øget salg eller konverteringsprocent?

Måske er der endda nogle analytics eksperter, der har testet dette logo og dets effekt? I givet fald, må I meget gerne henvise til disse.

Fra København
Tilmeldt 18. Jan 10
Indlæg ialt: 154
Fra  Findino Skrevet kl. 16:13
Hvor mange stjerner giver du? :

Ingen der har en mening eller erfaringer?

Fra Aarhus
Tilmeldt 4. Jan 11
Indlæg ialt: 1085
Fra  Linde-media Skrevet kl. 20:51
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg følger lige med her. 
Det kunne være interessant at se om det  har nogen effekt. personligt kunne jeg ikke være mere ligeglad med et Co2 neutralt logo på en hjemmeside, men hvis det skaber mersalg, så er det jo værd at tænke på at implementere. 

Fra København
Tilmeldt 18. Jan 10
Indlæg ialt: 154
Fra  Findino Skrevet kl. 09:12
Hvor mange stjerner giver du? :

Ja, de manglende svar kunne tyde på at effekten ikke er mærkbar, eller at der i hvert fald ikke er nogle der har testet den.

Jeg er dog ikke enig I at man skal være ligeglad med et CO2 neutralt logo, man har det er jo fordi man reelt gør noget aktivt.

Fra Lyngby
Tilmeldt 8. Sep 07
Indlæg ialt: 708
Fra  Tæpperens med fordele der forbedrer indeklimaet! TRY.dk Skrevet kl. 09:36
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg har mærket KLIMA BEVIDST som også fortæller at man arbejder ihærdigt på at implementere alle de gode råd der findes i forbindelse med at have en virksomhed. Både internt på eget kontor, men også ud af huset som er der vi færdes mest når vi taler om rengøringsservice og ejendomsservice.

Samtidig synes jeg det går perfekt sammen med vores økologiske koncept!

BH

Lars 

www.TRY.dk

Side 1 ud af 1 (5 indlæg)