Bruger du PHP? Sørg for at du nulstiller og definerer dine variabler, specielt global såsom "Sessions" og "cookies", da disse kan manipuleres med udefra. Underret også web10 om at din side blev hacket, og bed dem komme med optimeringsforslag.
Der er masser af tiltag man kan gøre, men det er svært at vide hvilke, når vi ikke kender din kode. :) Google er en god ven, prøv at spørge ham/hende/den. ;)
Oftest skyldes det gamle open source installationer hvor sikkerhedshuller udnyttes. Har jeg selv oplevet nogle gange. Hvilket system bruger du?
Sørg altid for at holde dine installationer fuldt opdateret. Så kan du ændre installationerne så det er endnu svære at finde ud af hvilken version det er, og finde sårbarheder, men det kræver en del teknisk snilde.