Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Flere domæner på samme webhotel ved Unoeuro?

Side 3 ud af 3 (24 indlæg)
Fra Brønshøj
Tilmeldt 15. Jun 11
Indlæg ialt: 1191
Fra  Jens Andersen Web-Integration Skrevet kl. 23:45
Hvor mange stjerner giver du? :

Man kan godt tilknytte flere domæner til samme webhotel og man kan også bruge deres 1-click installation for hvert enkelt domæne. Man kan tilmed også bruge deres 1-click installer til underdomæner, bare man husker at lave et nyt prefiks for hver blog, så databasen ikke overskriver noget.

Vh Jens

Redigering og Opdatering af hjemmesider. Responsive Webdesign Hjemmeside? Se YDELSER  Ring for tilbud tlf: 40431253

Fra 7400 Herning
Tilmeldt 20. Nov 07
Indlæg ialt: 314
Fra  Danetech v/Flemming Møller Skrevet kl. 11:57
Hvor mange stjerner giver du? :

OK, så jeg kan det hele, som en hel 10 stks pakke hos evt meebox. 10 domæner mailadresser og databaser. Beklager men jeg har svært ved at gennemskue unoeuros hjemmeside, at prisen er den samme om man har 1 eller 10 domæner. Savner en unoeuro forenklet forklaring dummies  Smile Er der ikke nogle mangler i forhold til konkurrenterne? 

Fra Skanderborg
Tilmeldt 26. Jun 07
Indlæg ialt: 190
Fra  UnoEuro Webhosting Skrevet kl. 12:47
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Flemming,

Som beskrevet er du mere end velkommen til at skrive til UnoEuro's support, hvis du er i tvivl. Så er vi fri for at genoplive gamle tråde her.

Tom Sommer

UnoEuro Webhosting

Tilmeldt 3. Oct 10
Indlæg ialt: 1504
Skrevet kl. 12:59
Hvor mange stjerner giver du? :

Flemming Møller:
OK, så jeg kan det hele, som en hel 10 stks pakke hos evt meebox. 10 domæner mailadresser og databaser. Beklager men jeg har svært ved at gennemskue unoeuros hjemmeside

Er meget nemt, det tilbyder Unoeuro netop ikke da de ikke vil have samme performance problemer som Meebox. Flere domæner på samme servere = langsommere servere. Derudover må man antage at Unoeuro gerne vil have flere penge i kassen så de kan levere dig hurtigere servere og ikke konstant have klager fra kunder over at deres servere ikke kan leve op til det folk forventer og betaler for.

Længere er den ikke, du vil jo gerne være hos Unoeuro fordi du ved det kører bedre, ikk?

 

 

Side 3 ud af 3 (24 indlæg)