Er ikke sikker på det er ham men hvis det er, kan du prøve at kontakte hans tidligere samarbejds partnere. |
Ved de større steder jeg har arbejdet (væsentligt større end Cult) har det også været en del af firmapolitikken ikke at udlvere mailadresser på medarbejdere. Til gengæld er mail'sene blev videresendt til den pågældende (eller hans sekretær - alt efter hvor højt oppe i graderne pågældende befandt sig) - tror du ikke at det kunne være en mulighed?
Jeg ved godt, at det ville være federe at kontakte folk direkte, men hvis det er en del af firmapolitikken, så er man jo et eller andet sted nødt til at forholde sig til det.
Facebook ville jeg nok passe på med mindre, han er typen, der har et voldsomt stort antal "venner" og man dermed kan antage, at han ikke ser det som et personligt redskab i den forstand, men også bruger det til networking.
Held og lykke i din eftersøgning