|
ellers meget fede google charts du har fået ind på siden, og en side som loader og reagerer hurtigt - lækkert :) |
Ja jeg har ikke selv for nyligt testet det, men min test viste i sin tid også det samme.Lars Meyer:Så der er nok noget om det Kim er inde på med at undgå at have for mange links på samme side (100 stk. pr. side som max er vist det han nævner som værende passende). Måske det også er et af dine problemer, udover de øvrige som nævnes her :)
Det er aldrig en god ide at have mere end 100 links per side hvad end det er internt eller eksternt. og jeg tror grunden til Google ikke kan li mange flere links, er fordi det ikke er særlig brugervenligt. Jeg har altid sagt at hvis man vil have sin hjemmeside indekseret skal man bare tænke brugervenlighed ind i sit system. Hvis man tænker dybere ned i søgemaskineoptimering, handler rigtig meget om at lave sin løsning mere brugervenlig.
Tag fx intern linkbuilding, hastighedsoptimering, gode beskrivende titles/desc, brødkrummer, Duplicate Content, redirect, 404 sider, bedre beskrivende tekster osv osv. De har dybest set alle noget med brugervenlighed at gøre. og selvfølgelig også søgemaskineoptimering :)
MVH Kim
Bliv gratis medlem