Fint fint. Jeg kan forstå at bl.a. TradeDoubler tilbyder affiliateprogrammer fra internationale annoncører, så udlandet kunne da være en fed mulighed også! Så er der bare det med at promovere sit site i udlandet også, men der er vel flere muligheder til det også.
Nupo kur er godt opbygget.. Den kan man godt kigge lidt på, når man laver sin nye side.
Et godt råd er at finde en lille niche. Måske hvis du elsker at male på æg, så skriver en guide / blog om det, og få en affiliate aftale med Kreativ strik (eller hvad nu de blade hedder)
Hej Simon
Super fedt interview med dig! - lærte rigtig meget.
Nu skriver du at siderne der tjener imellem 5k og 15k, kan du fortælle lidt om hvad du bygger det på? Ser du på hvor mange søgninger der er på google på nupo? eller? Og er de 5k - 15k ved at bruge penge på adwords / facebook annoncer, du taler meget om, eller snakker vi rent "SEO - besøgende"?