Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Vi søger leverandører til rådgiverne på Dansk Virksomhedsrådgiverdatabase

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 12. Apr 10
Indlæg ialt: 15
Skrevet kl. 10:30
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej alle

Som kunde-anbefalet virksomhedsrådgiver er der mange fordele ved at have aktiv profil på Dansk Virksomhedsrådgiverdatabase - www.dvrdb.dk. En af dem er en lang række rabatordninger og gode tilbud fra leverandører.

Derfor er vi på udkig efter leverandører, som kan give et eller flere gode tilbud eller rabatordninger til de virksomhedsrådgivere, der kommer med i databasen.

Det kan f.eks. være konferencecentre, kursuslokaler, hoteller, restauranter, cafeer, reklamegaver, vin, blomster, chokolade, benzin, biler og bilservice, forsikringer, profilbeklædning, kontormøbler, kontorartikler, IT-udstyr, bogføringsassistance o.l., men det kan også være alt til fritiden, lige fra frisører, golfudstyr og fiskegrej til fyringsolie.

Som eksempler på specielle tilbud til virksomhedsrådgiverne kan nævnes:

  • En rabat på en bestemt procentsats, f.eks. 15 %
  • Spar et præcist beløb
  • Et produkt, der ikke leveres til andre
  • Få tre, betal for to
  • En produktstørrelse eller anden variant, der ikke leveres til andre
  • Et tidsbestemt tilbud, så man f.eks. kan udnytte ledig kapacitet.
  • En ”opgradering” til noget større – lille kop til stor kop, economy til business
  • En gratis drink før maden

Som du kan se, kan tilbuddet til rådgivervirksomhederne være rabatter, ekstra ydelser, tids- eller mængdebestemte tilbud eller noget helt andet. Kun fantasien (og lovgivningen) sætter grænserne.

Når virksomhedsrådgiverne udnytter et tilbud fra en leverandør, betaler de direkte til leverandøren og udnyttelsen af tilbuddet giver derfor i sig selv ikke noget økonomisk mellemværende med Dansk Virksomhedsrådgiverdatabase.

Fordele for leverandørerne

Ud over en attraktiv købedygtig målgruppe, får en leverandør sin egen profilside på skærmen. Den er ca. 20 cm bred og min. 16 cm høj med f.eks. en beskrivelse af sit tilbud, hvordan tilbuddet udnyttes, lidt om sit firma, logo, repræsentative billeder og et link til sin web-site.

Hertil kommer en optagelse i oversigtslisten over tilbud.

Vi sætter det hele op for leverandøren, vi tilpasser teksten til deres tilbud og giver dem i det hele taget en indbydende side.

Profilsiden vises kun i RådgiverUniverset, et lukket område, som kun kan nås af de kunde-anbefalede virksomhedsrådgivere med en aktiv profilside på Dansk Virksomhedsrådgiverdatabase.

Opstartstilbud

Da vi endnu ikke har så mange rådgivere i databasen, tilbyder vi nye leverandører at være med i et helt år til en yderst attraktiv opstartspris på kr. 300,- plus moms. Tilbuddet gælder til og med d. 31/5-2010. Ring til os på 70 20 60 10 og tal med Henrik Svava Mortensen.

Fortæl andre om os

Måske kan du selv være leverandør hos os eller måske kender du nogen, der kunne have glæde af at blive en sådan leverandør. Derfor er du velkommen til at videresende informationen her til mange andre, du kender. De – og du - kan så læse mere på www.dvrdb.dk (Om os – Bliv leverandør) eller kontakte os på 70 20 60 10.

Man kan også bruge skemaet på www.dvrdb.dk under Om os – Bliv Leverandør

Kender du mulige rådgivere til databasen, må du naturligvis også gerne fortælle dem om os.

Vi håber, vi på denne måde kan give dig eller dem, du kender, en ny mulighed for ekstra forretning.

Følg med

Få vores nyhedsbrevklik her (åbner i nyt vindue)

Følg os på Twitterwww.twitter.com/dvrdb eller @dvrdb

De venligste hilsener
Henrik Svava Mortensen
Dansk Virksomhedsrådgiverdatabase

 

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)