Aloha kære Aminoer.
Sidste Mandag kunne jeg og resten af SPECIFIC RADIO crewet præsentere et nyt hjemmeside layout, og herved kunne vi også tænke os at tiltrække nye annoncører :-) Lidt små presse ord kan læses her: http://radionyt.com/artikel/default.asp?id=17184
Vi har været på bagen i over 3 år nu, og er det går mildest talt bedre og bedre for hver eneste dag der går! Projektet det stadig, som et 'for sjov' projekt, men vi fandt ud af at vi var så gode, at vi lige så godt kunne gøre noget ud af det.
På vores site har vi over en halv million sidevisninger hver måned. Geografisk set så er det hele landet, hvilket tydeligt ses her. Kilde: Google Analytics. En cirkel symbolisere en internet-central. Mere detaljeret info kan sagtens forespørges via mail. Gælder ligeledes for lytter-antal statistikker.
Vores tilbud! - Statisk* banner på vores side: http://www.specific.dk med 500.000 unikke besøgende om måneden fra hele landet. (*Det skifter ikke mellem andre) - Producering af reklame-spot på max. 30 sekunder, lavet i professionelt studie. - Afspilning af reklamespot efter hver 20. sang når der er alm. rotation. - Præcis og meget nøjagtig eksponering til målgruppen 15-25 år. - Reklame på vores Facebook-gruppe med +14.000 medlemmer pr. 23. April (http://www.facebook.com/group.php?gid=16304965738)
Prisen er 3.000,- eksl. moms pr. måned - men vi er selvfølgelig forhandlings villige - hvis f.eks mindre periode ønskes.
Spørgsmål & forslag er hjerteligt velkommen!
Venlig hilsen / Best regards
web: www.specific.dk |
Bump - og god weekend!