Super - jeg er heller i så stedkendt i den del af landet. Jeg er sikker på det kan lykkes med det koncept. Men om prisen passer kan vel undersøges? Umiddelbart lyder en m2 pris på 12750 af meget men det er svært at vudere da vi ikke kender din fordelningsnøgle på lønnen som må være en den væsentligste omkostning i det regnestykke. Held og lykke med projektet.
|
Kaffe & Co:Umiddelbart lyder en m2 pris på 12750 af meget men det er svært at vudere da vi ikke kender din fordelningsnøgle på lønnen som må være en den væsentligste omkostning i det regnestykke.
Det er rigtigt. Det bliver en stor butik, så for at minimere svind og sikre salg må der nødvendigvis være meget personale.
Kaffe & Co:Jeg vil arbejde meget med den del af dit koncept, så der ikke opstår en skæv fordelning, som i sidste ende kan skabe en opfattelse blandt dine lejere, at de kun er med til at betale nogle faste omkostninger frem til du evt. selv skal anvende hele lokalet.
Det lyder fornuftigt. Det vil jeg prøve.
Tak for hjælpen.