Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Google

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 21. Jul 06
Indlæg ialt: 7
Skrevet kl. 19:58
Hvor mange stjerner giver du? :
Hejsa allesammen!!

Kender ikke så meget til google så synes det ville være fedt at lære lidt om det hvis der er nogle der har lyst til at skrive et eller andet om det...

På forhånd tak

Hilsen Ditte

Fra Lyngby
Tilmeldt 26. Mar 05
Indlæg ialt: 9738
Fra  DEMIB HOLDINGS ApS Waimea Digital Skrevet kl. 20:04
Hvor mange stjerner giver du? :
Der er allerede adskillige gode debatter om forskellige aspekter af Google her på Amino. brug søgefunktionen, så finder du en masse af det ... :)
Fra Frederiksberg
Tilmeldt 15. Jul 06
Indlæg ialt: 153
Skrevet kl. 23:13
Hvor mange stjerner giver du? :
Der er masser af gode ressourcer om netop google derude som vil kunne give dig masser af råd, vejledning og informationer som du kan bruge i din videre færd. Her er dem jeg finder bedst.

http://www.google.com har selvfølgelig en masse oplysninger liggende om hvad du kan gøre og hvad du ikke bør gøre. De har skrevet vejledninger til web mastre og andet godtfold hvor de fortæller tingene som de er.

http://groups.google.com har også masser af gode indlæg om bl.a. google og andre søgemaskinerelaterede ting

http://www.webmasterworld.com er en at de største internationale fora for søgemaskineting, de har flere forskellige fora der kun behandler googleting, de har samlet de bedste tråde i biblioteker så det er relativt let at finde. På webmasterworld er der læsestof nok til flere måneders læsning

http://www.eksperten.dk er et forum ligesom amino, dog med en mere teknisk tilgangsvinkel. Hvis du gerne vil læse om google og søgemaskiner på dansk så har jeg selv skrevet flere artikler om emnet her, ligesom andre har. Du skal være oprettet som bruger for at læse disse artikler.

http://kim.guldberg.googlepages.com/kimswebpromotion er min egen lege googlepages hvor jeg bl.a. forsøger mig med lidt blogs. Her linker jeg til min blig om optimering m.m. Lad nu være med at tage det for alvorligt

http://www.mattcutts.com/blog/type/googleseo/ er Matt Cutts blog og han er ansat i google så det er et godt sted at følge med

Det var bare lidt af det der er meget der ude hvis du søger lidt med google

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)