Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

er det her godt, eller???

Side 2 ud af 2 (12 indlæg)
Tilmeldt 11. Nov 05
Indlæg ialt: 12
Skrevet kl. 14:58
Hvor mange stjerner giver du? :
Tilmeldt 21. Jun 06
Indlæg ialt: 250
Skrevet kl. 14:03
Hvor mange stjerner giver du? :
Hej Lasse.

 

Godt nok et sent svar på et gammelt indlæg. Har netop drukket min første flaske Nitro FX. Drukket er nok så meget sagt, for der skal ikke mere end 8 ml. ekstrakt til om dagen.

 

Jeg må tage hatten af for produktet eller Noni i det hele taget. Desværre har Noni fået en del  ufortjent omtale og har været ramt af Novel Food reglerne. Da Nitro FX er et ekstrakt, formoder jeg, at produktet vil skulle gennem en Novel Food godkendelse, da det skiller sig væsentligt ud fra Noni juicen.

 

Som leverandør til Matas gennem 8 år, har jeg gentagne gange haft problemer med Novel Food reglerne. Det rammer mange kinesiske og indiske urter, som ikke har være solgt i nævneværdig grad før 1997. Seneste har jeg kæmpet med Hoodia, som også er blevet Novel.

 

Heldigvis vil folk blive ved med at købe Noni Juice, da det gavner dem i det daglige, og det kan ikke engang dårlig omtale på tv forhindre.

 

Det var alt herfra og god weekend!

 

Hilsen

Anders Petersen

Side 2 ud af 2 (12 indlæg)