hej alle mit navn er Anton. Jeg syntes det at sælge er spændende. så jeg vil høre herinde, om nogle gode råd eller tips. er igang med at købe lidt hjem og så sælge det og tjene lidt på det. Men er der noget helt basisk der er godt at vide når man sælger? mvh Anton |
Hej Anton,
Vær forberedt på dumme mennesker, mange folk i dangens Danmark går for meget op i rabat og pris. Fremfor kvalitet og garanti.
Et medlem af min familie har en køkken butik og jeg var lige tilstede i dag mens en kunde fik et tilbud og kunden spurgte om det var et godt tilbud, hvortil hun fik svaret at det var et super tilbud og at hun havde fået 20% på det hele. Total prisen var 77.000kr og hun skrev under lige efter beskeden om at det var et supertilbud.
Vær beredt og hav styr på hvilke punkter dine produkter er skarpe på.