Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Problemer med Prestashop og betalingsmodul

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 15. Dec 13
Indlæg ialt: 5
Skrevet kl. 09:47
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Aminoer

Håber I kan hjælpe mig, da min webmand ikke kan løse mit problem.

Sagen er den, at mange af de ordre, som bliver lavet i min webshop gennemføre betalingen i Quickpay, men ordren går ikke igennem til Prestashop.

Webmanden snakker om, at der ikke er nogen fejl på noget, så han kan ikke se, hvad han kan gøre for at løse det. Jeg brugte Stripe som betalingssystem, hvor fejlen var hyppig. Jeg skiftede så til Nets i hb om at det ville løse problemet, men det gør det på ingen måder. Betalingsgaten er quickpay som sagt.

Jeg kan se, at der er oprettet tråde om dette problem herinde i 2013, men at problemerne eftersigende skulle vedr. en gammel version og tilligemed være løst. Nogen som oplever probelemet eller som kan hjælpe mig?

Dette har stået på 3-4 mdr.

Mvh

Majbritt

Fra Sanur
Tilmeldt 11. Aug 13
Indlæg ialt: 275
Fra  Cyberdata.dk Skrevet kl. 09:56
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Majbritt.

Send mig en mail på kim@cyberdata.dk, jeg er ret sikker på at vi kan rette det, og kan vi ikke rette fejlen, skal du heller ikke betale.
Sender dig lige en time pris.

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)