Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Programmering af brugersite. Hjælp, for jeg ved det virkelig ikke...

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 5. May 09
Indlæg ialt: 33
Skrevet kl. 19:18
Hvor mange stjerner giver du? :

Kære Aminoer,

Hvor er jeg dog bare elsker at få inspiration herinde - I gør sliddet værd!

På nuværende tidspunkt har jeg flere projekter i gang og diverse partnere, men ønsker evt. flere.

Jeg er ved at udvikle et brugersite, hvor folk skal kunne interagere med hinanden internt og vurderer hinanden eksternt. Der skal være en masse features osv.

Inden længe ansættes en ekstern programmør til at gå i krig med projektet. Nu kommer spørgsmålet - Hvilket kodesprog er  det bedste at programmere sådanne sites i ? Der skal kunne arbejdes videre på det dagen efter første programmør er færdig, hvor der er en forventning til, at "sproget" er skrevet rent og pænt.

Spørgsmålet kunne også lyde, hvad er det mest normale sprog for sådanne sites, bedst, billigst i længden, flest som kan osv.?

Min force ligger i business- concept development, derfor ved jeg ikke så meget om selve udviklingen. Håber på nogle konstruktive svar derude. 

God Juul,

Bh

A. Juul

Fra Slagelse
Tilmeldt 16. Jan 08
Indlæg ialt: 226
Skrevet kl. 17:02
Hvor mange stjerner giver du? :

Find den billigste pris på Erotisk legetøj på diIdo-priser.dk

Tilmeldt 5. May 09
Indlæg ialt: 33
Skrevet kl. 19:12
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Jonas,

Tak for svaret!

Jeg regner med til den tid at have en i folden til at vurderer, hvorvidt kvaliteten lever op til kravene for videre process.

Den eksterne programmør får ikke fuld betaling før varen er leveret.

Jeg kigger på linket :-) 

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)