Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Fjernlager på bornholm

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 20. Dec 13
Indlæg ialt: 4
Skrevet kl. 18:24
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Aminoer, jeg har tænk lidt på om det kunne være smart at tilbyde kæder som, El-giganten, Wupti osv. noget lagerplads + levering til kunder på bornholm, så der kan leveres fra dag til dag? 

Der er mange bornholmere der er trætte af leveringen til bornholm fordi det ofte tager 3-7 arbejdsdage ekstra end normalt at fragte til bornholm, og derfor vælger størstedelen, at købe deres varer i butikkerne på øen selvom varerne ofte er 10-20% dyrere.

Mon ikke at de kæder ville få nogle flere kunder hvis de kan levere fra dag til dag? Det tror jeg, men hvad tror i?

Jeg glæder mig til at hører fra jer

Dennis SJ




 

Fra København
Tilmeldt 14. Dec 05
Indlæg ialt: 624
Fra  Teambuilding Skrevet kl. 10:45
Hvor mange stjerner giver du? :

Det vil svare til at lave en specialløsning for en maks kundekreds på 40.000... dvs. under 1 % af deres marked i Danmark. Det tror jeg ikke umiddelbart vil være interessant... men jeg kan da tage fejl.

Nyt projekt: polterabend .  Eller prøv teambuilding.dk

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)