Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

kan man ikke se, hvem der "synes godt om" på facebook

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
  • 1
Fra Lyngby
Tilmeldt 19. Dec 08
Indlæg ialt: 1537
Skrevet kl. 13:36
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Amino

Hvor kan jeg se hvem der har trykket "synes godt om" på min facebook side - havde tænkt en lille konkurrence hvor der vil blive trukket lod om en præmie mellem alle dem der har "liked" os, men hvis jeg ikke kan se hvem det er går det jo ikke?

Håber i kan hjælpe mig, tak.

Fra Bogense, Nørreby
Tilmeldt 24. Aug 11
Indlæg ialt: 150
Fra  Socialization Skrevet kl. 17:36
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej,

Du kan se de sidste par hundrede, er det vist, men du kan ikke få en fyldestgørende liste med alle på. Du har heller ikke mulighed for at trække oplysningerne om dem ud i f.eks. excel så du kan køre dem gennem en udvælgelses-makro for at finde en vinder.

Du får også det problem (selv hvis du bare nøjes med at finde en vinder blandt de få fans du kan se) at du ikke lige umiddelbart som firma må kontakte folk uden at de har givet tilladelse til det.

Med andre ord: Drop din plan! :-)

Lav i stedet en opdatering som folk skal kommentere eller trykke synes godt om. Lav IKKE et krav om deling. Det er både i mod Facebooks regler og sandsynligvis også markedsføringsloven.

Husk også at have nogle konkurrencebetingelser. Her kan du med fordel bruge mit eget firmas gratis, reklamefri service www.konkurrencebetingelser.dk - så er du hjulpet godt på vej.

Held og lykke med det!

Mvh

David Lorentzen,
Socialization 

Hos Socialization er vi specialister i Facebook. Sparring, rådgivning, kurser, foredrag, annoncering. Ring 49 70 49 70 og hør mere.

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)