webhosting.dk har også været i kikkerten, men deres kontrolpanel er meget uoverskueligt og roddet. Dertil mener jeg at prisen er 298,75 PR. domæne/webhotel (pr. år), hvilket jeg ikke ønsker at betale.
Det fik en større overhaling tidligere på året, tror det var i februar så det var da værd at checke op på. Husk, din provision er ligefrem proportionel med det som dine kunder betaler, stor provisions % af ingenting er........... ingenting.
Har tjekket det ud, stadig meget uoverskueligt selv efter min mening med meget teknisk baggrund, mine kunder vil slet ikke kunne finde rundt i det kontrolpanel. Desuden har jeg selv en 25-30 domæner og det er derfor vigtigt for mig at jeg kan have dem samlet under samme webhotel til én webhotel's pris. Jeg betaler altså ikke næsten 300 kr pr. domæne/webhotel for 30 stks. når jeg mange andre steder kan samle dem under et webhotel og én pris.
Har været tidligere kunde hos webhosting.dk, og det var desværre ikke lige mig.
Jeg tror ikke du ved hvad du taler om. Du får en måned lige meget hvad, og beløbet ved affiliate er faste.
Er jo kun et engangsbeløb hvor f.eks webhosting.dk's er en løbende udbetaling, ikke kun på selve ordren men også på hvad andet kunden evt. bestiller senere.
Hvis man ikke har erfaringer med server drift eller lyst til at kaste sig ud i det vil jeg ikke anbefale en VPS, det findes løsninger hvor de bliver vedligeholdt og opdateret men det er ikke billigt.