Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Apps/Noter mangler på Facebook side

Side 2 ud af 2 (13 indlæg)
Fra Aarhus
Tilmeldt 29. Apr 10
Indlæg ialt: 579
Fra  bSocial ApS Skrevet kl. 09:03
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Eva

Det kommer helt an på, hvordan du har lavet tabsene, men den situation du beskriver, tyder på at du ikke har taget applikationerne ud af udviklingstilstand inde i Facebooks udviklingspanel: developers.facebook.com. 

Hvis du har brugt en 3. parts udbyder til at lave tabsene, vil jeg foreslå at du tager kontakt til denne.

Tilmeldt 14. Feb 14
Indlæg ialt: 3
Skrevet kl. 09:13
Hvor mange stjerner giver du? :

Kan du eventuelt forklare mig, hvordan jeg får dem ud af udviklingstilstanden?

Jeg har fuldt denne guide 

 

Fra Aarhus
Tilmeldt 29. Apr 10
Indlæg ialt: 579
Fra  bSocial ApS Skrevet kl. 16:14
Hvor mange stjerner giver du? :

Der hvor du opsatte applikationen, er der ude i venstre side et punkt, der hedder "Status & Review" (engelsk). Her kan du klikke på en knap til højre, så den skifter fra NO til YES.

Du skal dog være opmærksom på, at den form for applikation, der vises i videoen, ikke overholder Facebooks retningslinjer for applikationer:

"The primary purpose of your Canvas or Page Tab app on Facebook must not be to simply redirect users out of the Facebook experience and onto an external site."

Læs mere her: https://developers.facebook.com/policy/

Om det er noget, Facebook ser igennem fingrene med eller ej, skal jeg ikke kunne sige, men nu er du i hvert fald opmærksom på det.

God weekend

Side 2 ud af 2 (13 indlæg)