Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Logo-design - Hvordan forbedrer vi vores tilbud til iværksættere?

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Fra Aarhus
Tilmeldt 14. Nov 10
Indlæg ialt: 2
Skrevet kl. 12:53
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej til alle seje iværksættere i DK

Jeg skriver på vegne af et grafisk bureau og håber på lidt hjælp i forhold til vores service og priser på logodesign. Vi vil gerne yde en bedre service overfor de iværksættere der kontakter os - og oftest handler det til en start om logodesign. Derudover vil vi gerne blive bedre til at møde iværksættere på et niveau hvor alle kan være med. 

Hvordan oplever i som iværksættere den service man får fra diverse reklame -og grafiske bureauer når man spørger på logodesign?

Er det gennemskueligt hvad "det koster"? Ender regningen tit med at blive større end første tilbud? Vil man som iværksætter helst have en fast pris fra starten eller vil man hellere betale grafikeren for hans faktiske timeforbrug? Kunne man forestille sig at man betaler en slags "depositum" for første oplæg (fx. 500,-) som fratrækkes den faste pris (fx. kr. 5.000,-)hvis man vælger at gå videre med dette oplæg/bureau?

Hvad synes I - som iværksættere - er en rimelig pris for et komplet logodesign - designet helt from scratch?

Håber mange af Jer vil sætte lidt ord på Jeres oplevelser omkring processen, oplevelserne og servicen når der skal designes logo.

På forhånd tak

Maria
(www.onad.dk/www.billigtryk.dk)

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)