Jeg har gået med idéen om at starte en 5 mands skype sparringsgruppe, hvis formål ville være daglig diskussion, motivation og hjælpe hinanden. Det kunne f.eks. være ved at sætte mål, lave månedlige status rapporter. Som f.eks. denne:
Jeg forestiller mig det er bedst at gruppens medlemmer har en alder mellem 18-26 og kommer fra København eller i nærheden. Da vi ville passe bedre sammen socialt, ved vi er i samme aldersgruppe og det ville være muligt at lave nogle fysiske møder hvis det skulle blive aktuelt.
Angående hvilke typer jeg søger:
Jeg søger personer der driver en webshop, da det ville være ideelt vi alle arbejdede med det samme. Du skal være engageret og have tid til at hjælpe andre i gruppen og diskutere, de spørgsmål folk skulle have, da formålet med gruppen er hovedsageligt at hjælpe, engagere og motivere hinanden som skrevet tidligere.
Hvis du har nogle spørgsmål, så skriv endelig.
Jeg forventer, at hvis du er interesseret i at være med i gruppen, du skriver lidt om dig selv og din forretning.
Mvh Thomas |
5 mands københavnsk sparringsgruppe
Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
- 1
Side 1 ud af 1 (1 indlæg)