Hej Amino
Vi er to dansker der startede virksomhed i Rwanda for næsten 2 år siden, i begyndelsen udviklede vi primært træning, bl.a. udviklede vi træning for en international Telecommunications virksomhed(Tigo) som blev implementerede i 16 lande og brugt af over 100.000 ansatte. Det sidste års tid har vi fokuseret mere på E-learning hvor vi blandt andet har leveret E-learning til MTN, Afrikas største Telecommunications selskab, samtidig med at vi også har leveret E-learning til Tigo. For 3 måneder siden kom vi lidt tilfældigt i kontakt med Deloitte Danmark, som vi nu er begyndt at leverer E-learning til og som de har været enormt tilfredse med. Vores samtaler med Deloitte har gjort os opmærksom på at vores E-learning er bedre både læringsmæssigt, grafisk og teknisk end hvad det ellers har været muligt for dem at finde. Derudover har jeg en antagelse om at vores priser er konkurrencedygtig i forhold til hvad der ellers findes på det danske markedet.
Vi vil gerne have flere kunder på det danske marked. Vi har derfor brug for hjælp til at få kontakt til mellemstore eller store virksomheder i Danmark der har brug for E-learning.
Hvis i har gode ideer til hvordan vi kan gøre det eller hvis i er interesseret i et partnerskab(f.eks. sælger) så skriv en kommentar eller send en mail.
I kan tjekke vores hjemmeside ud her: http://knowledgedesign.tv/ Eller denne her film om GreenZebra(vi leverer også korte animationsfilm til vores kunder når de efterspørger det): http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lmHTS_j4qw0
Mvh Daniel Borch |
Hej Daniel.
Vellykket videoklip, synes jeg.
Hvad er prisen hos Jer for en video på 1-2 min.?? Jeg har to projekter, som jeg gerne vil præsentere med videoklip, istedet for at skrive lange info. mails.
Du er velkommen til at kontakte mig via PM.
Mange tak på forhånd.
Mvh. Petra