okay nu er min virksomhed lige ved at være der! men nu kommer jeg til registrering og alt det der, er der nogen der hjælpe mig med hvad jeg skal gøre. Altså hvor skal jeg registre den hende og det der? alt det der inden start!
Dit spørgsmål er blevet stillet herinde rigtig mange gange, og jeg tror det er derfor der ikke kommer de store kreative svar. Du kan søge på det her på Amino, ellers kan du finde lidt på følgende sider:
Derudover har Cookie aka John Hannover skrevet nogle fantastiske blogs - har selv brugt dem da jeg startede op - og jeg syntes du skal læse dem og se hvad der passer dig bedst.
At starte virksomhed kræver en masse administrativt. Det kræver at du giver dig tid til at læse omkring de krav der stilles til dig som virksomhedsejer. Du kan finde Cookie´s blog her:
Bjarke, det er på ingen måde tarveligt. Jeg læste nogle ældre indlæg så sent som igår, og Drabsa har fået svar fra Johnhannover om hvad han kan gøre grundet han kun er 13 år.
Head of PPC hos Obsidian Digital Se mere på min profilside.