Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Oversættelse og omskrivning Engelsk - DK

Side 1 ud af 2 (11 indlæg)
Fra Handewitt
Tilmeldt 9. Nov 05
Indlæg ialt: 598
Fra  N.K. Import APS Skrevet kl. 12:09
Hvor mange stjerner giver du? :

Hejsa,

 Jeg søger en der billigt kan oversætte og omskrive artikler fra engelsk til dansk.

Der vil være mulighed for 3-4 opgaver pr. måned.

 Send mig en mail så sender jeg et eksempel på en artikel så du kan komme med et prisforslag. Professionelle (læs dyre) oversættere behøver ikke skrive da vi ikke kan give ret meget pr. oversættelse :-) 

Danmarks største udvalg af billigt træningsudstyr

Tilmeldt 9. Aug 07
Indlæg ialt: 2
Skrevet kl. 12:29
Hvor mange stjerner giver du? :

hej

 

jeg vil gerne se et eksempel

 

freja07@forum.dk

Fra København
Tilmeldt 18. Aug 06
Indlæg ialt: 190
Fra  Denker Media - oversættelsesbureau Skrevet kl. 12:49
Hvor mange stjerner giver du? :

Professionelle oversættere er ikke per definition dyre. (Det er selvfølgelig et spørgmål om, hvad man synes er dyrt).

Vores modersmålsoversættere har oparbejdet en solid erfaring med sproget og et kendskab med landets kultur m.v., som man sjældent finder hos studerende og såkaldte amatøroversættere, der vil tjene lidt ekstra håndører for at oversætte tekster.

Derfor kan jeg klart anbefale at man vælger et professionelt oversætterbureau, hvis man ønsker at de færdige oversættelser skal bruges officielt, f.x. på firmaets hjemmeside, til en brochure, folder osv.

Hilsen Martin
Denker Media oversættelsesbureau

Tilmeldt 8. Jun 07
Indlæg ialt: 23
Skrevet kl. 13:33
Hvor mange stjerner giver du? :

 Hejsa

Jeg kunne da godt være interesseret. Prøv at sende mig en artikel...

Mvh

Jakob Simonsen 

Tilmeldt 16. Aug 07
Indlæg ialt: 1
Skrevet kl. 15:04
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg vil meget gerne have tilsendt et eksempel!

prikke@yahoo.dk

 Mvh.

Rikke

Fra København
Tilmeldt 15. Aug 07
Indlæg ialt: 16
Skrevet kl. 18:25
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej sydbolig.dk

Jeg har prøvet nogle der hedder adhoc.dk, og de er rigtig gode og ikke dyre.

hilsen Michael

Fra Århus
Tilmeldt 14. Aug 07
Indlæg ialt: 86
Skrevet kl. 18:55
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg er studerende med engelsk på A-niveau så du må godt sende mig en mail: lucca_soerensen@hotmail.com

Jeg er billig (I drift) og effektiv

Lucca Kjær Sørensen

Tilmeldt 7. Aug 07
Indlæg ialt: 2
Skrevet kl. 09:48
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg har læst Engelsk på Universitetet og har desuden boet over 7 år i England. Så send endelig en prøve til mig og jeg vil give et billigt tilbud. sizhj@hotmail.com 

Tilmeldt 18. Aug 07
Indlæg ialt: 19
Skrevet kl. 23:11
Hvor mange stjerner giver du? :

Den billigste løsning er den, der bedst kan hjælpe dig til at tjene godt.

F.eks.: Med en god oversættelse der koster kr. 100 men som tjener kr. 1.000 hjem igen, står man med en profit på kr. 900.

 Med en middelmådig (=billig) oversættelse der 'kun' koster kr. 50 men som resulterer i, at man går glip af salget på kr. 1.000 (fordi konkurrenten valgte at købe den gode oversættelse og salget gik til ham i stedet for), står man med et reelt tab på kr. 1.050.

 Jeg er selv oversætter med eget firma og jeg har aldrig kostet mine kunder noget som helst - fordi det beløb, de betaler til mig tjenes hjem igen mange gang på den kvalitet, jeg leverer.

 Held og lykke med din middelmådighed :-)

 

Fra Århus
Tilmeldt 14. Aug 07
Indlæg ialt: 86
Skrevet kl. 18:12
Hvor mange stjerner giver du? :

Halløj.!

Hvis du ikke har fundet en så kan jeg godt gøre det. Jeg er igang med gymnasiel uddannelse og har engelsk på A-niveau.

Men du kan lige kontakte mig hvis du stadig mangler en. Også selvom du skulle være middelmådig Wink

Lucca Kjær Sørensen

Side 1 ud af 2 (11 indlæg)