Hej Hanne og Martin Fin webshop. Tilføj fri fragt og kig lidt på priserne. Synes bamserne ser meget dyre ud på forsiden og det fik mig til at klikke videre.
Teksterne på siden er så absolut noget af det, som vi skal have arbejdet meget mere på. Idéen med månedens bamse sammen med en lille sød historie og et godt tilbud er rigtig god. Den kan vi sagtens bruge på sigt.
Vi har faktisk haft under overvejelse, om vi skulle nøjes med at oprette én vare med valg af størrelse til de bamser, som kommer i flere størrelser. Men vi synes egentlig, at det kan virke lidt uoverskueligt mht. de forskellige priser på størrelserne.
Mange hilsener og ønsket om en god weekend...
Hanne og Martin
Bamsekram er Danmarks blødeste webshop. Køb dine bamser og fødselsdagstog online. Steiff, Teddy-Hermann og GUND.
Vi har valgt at gøre, som vi gør mht. Gollnest & Kiesel/Goki, da vi fører flere af de mærker, som Gollnest og Kiesel står for - Goki, Ankersten og 'cause. Det er måske lidt "overkill", da der ikke er mange af vores besøgende, som har søgt på Gollnest & Kiesel. De fleste søger helt sikkert på Goki. Så vi overvejer da lidt, om vi skal fjerne den overordnede Gollnest & Kiesel-kategori.
Med venlig hilsen og ønsket om en god weekend...
Hanne og Martin
Bamsekram er Danmarks blødeste webshop. Køb dine bamser og fødselsdagstog online. Steiff, Teddy-Hermann og GUND.
Vi har for en uges tid siden sat grænsen for fri fragt ned fra 1000 til 600 kr., efter at vi har indgået erhvervsaftale med Postdanmark. Tanken er enten at sænke grænsen yderligere eller sænke fragtprisen, efterhånden som vi forhåbentlig får flere ordrer og dermed billigere priser/pakke hos Postdanmark. Vi oplever desværre at sende penge efter en del pakker, som det er nu. Så fri fragt for alle varekøb virker ikke som en god forretning lige nu.
Konceptet for Bamsekram er netop, at vi kun sælger bamser af meget høj kvalitet. F.eks Steiff bamser som man vist godt kan tillade sig at kalde bamsernes Rolls Royce. Hovedparten af alle bamser bliver i dag produceret i Kina, men Steiff produceres stadigvæk i Tyskland med tårnhøje krav til kvaliteten. En Steiff bamse kan holde hele livet, hvis man passer lidt på den, og der sælges antikke Steiff bamser på auktioner rundt om i verden for pænt store summer. Med andre ord: det er dyre bamser. Vi prøver så vidt muligt at matche priserne på webshops i andre europæiske lande, hvilket kan være lidt svært med de fragtomkostninger osv., der er i DK.
Med venlig hilsen og ønsket om en fortsat god weekend...
Hanne og Martin
Bamsekram er Danmarks blødeste webshop. Køb dine bamser og fødselsdagstog online. Steiff, Teddy-Hermann og GUND.
Flot! Det første der slår mig, er dog at det er en træls effekt i har valgt, når den skifter billeder på forsiden. Det passer ikke så godt ind i temaet. Ellers, flot arbejde!