Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

eBay affiliate, er der noget at tjene på min ide?

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 1. Nov 12
Indlæg ialt: 1
Skrevet kl. 11:15
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg har fået en lille ide som jeg tror der er hold i, vil ikke komme ind i dybden den på her, men det vil tage mig et par dage at kaste det sammen og få den op og køre, uden at det vil stå mig i det store. Og tror nu egenligt der er fint marked/interesse for det.

Men, hvor stor er min potientale indtjening fra ebay og evt også amazon ? Hvad jeg selv tror, så vil jeg kunne kaste en 15-40 køb af min side månedligt, i prisklasser fra 50 til 900 kr, Dog vil størstdelen nok ligge omkring de 200 kr.

Så hvis vi sætter den midt i mellem, og siger 30 salg månedligt fra min side af, a 200 kr. Hvor meget giver det i udbetaling for mit vedkommene? Vil det overhovedet kunne betale omkostningerne til et domæne?.

På forhånd tak.

Daniel.

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)