det er nok ikke alle brancher der er lige lette at tjene penge i .
komme til at tjene penge de fleste brancher sikkert gode vis man er god til det arbejde i den branche som det kræver .
nogle brancher kræver det måske bare en nytænkning vis alle har svært i den branchen at tjene penge så man kan leve af det
måske er branchen slet ikke nok penge i så der nok til at kunne leve af eller der er for mange i brancher og der slet ikke plads i branchen til flere vis man skal leve af det
poledancer.dk klik bestil shows altid god priser og lange shows
Jeg har læst en tråd herinde, hvor folk skriver de har haft virksomheder over 4 år og stadig kæmper med tjene penge..
Der må være brancher eller en måde, hvor man begynder tejne GODE penge bare efter et års virsomhed
Der er helt sikkert nogle som er enten gode eller heldige at ramme en guldåre, men de fleste undervurderer groft hvor meget det kræver at starte en succesfuld virksomhed op man kan leve af.
Der er som regel startudgifter og en MASSE spildtid i starten.
Hvis der bare var "en måde" man kunne tjene GODE penge efter et år, så tror jeg de fleste gjorde det, men det er lidt mere kompliceret end som så.
Det kommer jo også meget an på dit udgangspunkt. Hvis du starter op og har 10 års erfaring med hardcore programmering i .NET har du business fra fra starten og stort set ingen udgifter. Hvis du starter op som selvstændig håndværker og skal starte med at bruge 300.000 på værktøj og udstyr og markedsføring, ja så kan der gå længere tid før du rigtigt kommer i gang.