Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

stoppe mit CVR

Side 2 ud af 2 (14 indlæg)
Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 21:33
Hvor mange stjerner giver du? :

jesper:
de mener helt klart at det er bedste for mig!

Jesper!

Du bør kun lukke din virksomhed hvis du selv ønsker det.

Jeg ved ikke hvad grunden er til SKAT synes du skal lukke.  SKAT er en kontrolmyndighed og ikke en rådgivningsvirksomhed. Hvis du har lysten, ideen mv. så brug eksempelvis Amino eller andre rådgivningstilbud til at få løst de problemer, som SKAT måtte have set.

Husk de tænker ikke på dine interesser som udgangspunkt - men på at sheriffen får indkradset sine skatter....

/Henrik

Fra Allerød
Tilmeldt 27. Dec 11
Indlæg ialt: 796
Fra  Ordklar.dk Skrevet kl. 21:38
Hvor mange stjerner giver du? :

Altså jeg er en virkersomhed , jeg få dårlige nok kunder og ligne og gider ikke sidde hver mrd og gå ind på skat hjemmeside og sig nu har jeg fået 0kr igen og igen og igen . så kan jeg lige så godt bare stoppe når lege er god nok ;)

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 21:44
Hvor mange stjerner giver du? :

Fair nok Jesper så længe det er din egen beslutning.  Yes

/Henrik

Fra Allerød
Tilmeldt 27. Dec 11
Indlæg ialt: 796
Fra  Ordklar.dk Skrevet kl. 21:56
Hvor mange stjerner giver du? :

Ja, jeg troede bare så længe at man tjen penge så skulle man og ligne,. og så skulle jeg sidde mig nede hver mrd og finde ud af hvor meget jeg har fået og ligne. ej så vil jegbare heller køre det privat og så skal jeg ikke tænke så meget med det med skat og ligne.. hvis du kan følge men tak for du sådan "prøve" at stoppe mig eller hvad man siger.. :) 

Side 2 ud af 2 (14 indlæg)