Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Brug for hjælp med hjemmeside+webshop

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Fra København
Tilmeldt 1. Apr 11
Indlæg ialt: 5
Skrevet kl. 03:05
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Aminoer!

Vi er to uni-studerende der længe har overvejet at starte på et lille fritids projekt. Vi snakker om at starte en lille webshop, med et produkt der i forvejen findes masser af webshops til. Det er noget vi har tænkt os at gå og arbejde på i fritiden, men har brug for lidt hjælp til at starte det hele op. Den skal selvfølgelig se så professionel ud som muligt, så vi vinder kunderne over til vores shop! Min ven fik 12 i java og c programmering (tror jeg det hedder), og han forsikrer mig om, at han sagtens kan lære at kode hjemmesider også.

Husk på vi gør dette fordi vi syntes det er sjovt og elsker nye udfordringer. Vi er parate til at kaste lidt penge efter det, men det er begrænset hvor meget vi kan spæde til da vi er studerende.

Så mit spørgsmål til jer, kære Aminoer, er om der findes nogen derude der har lidt tips og tricks til webbuilding, designs og alt det der? Vi har en nogenlunde skitse af hvordan vi har tænkt os at det skal se ud. - Problemet er bare at realisere det.

Mvh. Jonathan og Rasmus

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)