Ellers skal du være velkommen til at kigge på vores nye tilbud:
Køreklar webshop - alt er klar fra start
Som noget helt nyt kan vi nu tilbyde en færdig køreklar webshop, hvor du ikke skal tænke på design eller andet. Shoppen er designet og klar. Du skal blot oprette dine produkter.
Det kan tage måneder at få udviklet en køreklar webshop. Designet skal passe til målgruppen - ellers rammer du forkert. Vi har fået specialdesignet en række webshops, indenfor forskellige brancheområder, hvor der er fuld fokus på at ramme målgruppen perfekt.
Du kan f.eks. vælge en færdig shop indenfor:
Isenkram
IT og tilbehør
Mobiltelefoner
Mode / eksklusiv
Mode / unge
Børnetøj
Sko
Ure
Guld og sølv
Cykler/knallerter
Sportsudstyr
Fitnessudstyr
Legetøj/hobby
og flere andre....
Hvad får du?
Du får en komplet internetbutik, hvis du kan komme meget hurtigt i gang med salg på nettet. Designet er optimeret til at skabe resultater. Løsningen er bygget på et af de mest avancerede shopsystemer der findes, så der er stort set ingen begrænsninger.
Yderligere får du 12 måneders support på din shop, du kan skrive til os pr. mail og vi giver svar hurtigst muligt.
Hvad koster det fremover?
Systemet leveres færdigt til dig, du får ikke ekstraudgifter til software fremover. Du ejer din egen løsning og den kan opdateres efter behov, hvis det senere skulle blive nødvendigt.
Det er med i prisen
- Komplet færdigdesignet webshop
- Installation af software på webserver
- En køreklar løsning
- Ingen månedlige udgifter til drift
- Ingen skjulte "ekstrapakker" du skal betale for
Det kan du i shoppen
- Oprette lige så mange varer du vil
- Oprette lige så mange produktgrupper du vil
- Oprette lige så mange undergrupper du vil
- Sælge og indløse gavekort
- Oprette relaterede varer nemt
- Give rabatter til individuelle kundegrupper
- Give mængderabatter
- Sælge serviceydelser (downloads)
- Sælge business-to-business
- Oprette lige så mange sprog du vil
- Sælge i alle valutaer du ønsker
- Lagerstyring
- Eksport af produktbeskrivelser og priser
- Import af produktbeskrivelser og tekster
- Automatisk udsendelse af ordrebekræftelse til kunden
- Automatisk udsendelse af faktura til kunden
- Kunder kan skrive produktanmeldelser
- System til nyhedsbrev
- CMS - så du kan oprette sider om din virksomhed
- Avanceret statisik
- Se f.eks. om Google har besøgt dit site
- Eksport af statistikdata
- Se mest besøgte produkter
- Se mest solgte produkter
- Se dit totale salg
- Lave SEO på alle produkter og artikler
- Se hvilke produkter brugerne ser mest på
- Få en komplet top 10 liste over mest solgte produkter
Og vi kunne blive ved. Med denne løsning får du det, alle andre kommer til at betale ekstra for i form af tilkøbsmoduler eller programmering. Her er alt med fra start.
Hvad koster det så?
Det er meget enkelt - prisen er kun kr. 12.000,- excl. moms. Så er du klar til at sælge online og du har en færdigdesignet shop.
Sælger i designet til flere kunder?
Nej, når shoppen er solgt, så er det dit design. Vi sælger ikke samme løsning til flere kunder.
Det med småt
Systemet er oprettet med en PayPal betalingsløsning, hvilket betyder du kan modtage betaling af f.eks. MasterCard, Visa og kunder kan betale med deres PayPal-konto. Ønsker du andre kreditkort f.eks. Dankort skal der oprettes en indløsningaftale, hvor der skal betales for oprettelse og kvartalsvis. Se evt mere her.
Designet du modtager er færdigt, men vi indsætter evt. dit logo uden ekstraomkostninger. Du skal selv sørge for registering af dit firmanavn på nettet og for at købe serverplads. Systemet skal installeres hos en udbyder der understøtter mySQL og PHP. Vi anbefaler f.eks. One.com - hvis du ikke har en udbyder der understøtter ovenstående, så kan du evt. flytte dit domainnavn til One.com - der fungerer systemet altid og de årlige omkostninger er lave.
Når du har godkendt det design du ønsker, så fremsender vi faktura på systemer. Når din faktura er betalt, så foretager vi installation af system med design. Og så kan du begynde oprettelsen af dine produkter.
Du får 12 måneders emailsupport på løsningen - vi bestræber os på at svare hurtigst muligt og er ofte ved mailen til kl 24:00