Efter en spændende opstart er min virksomhed, Copenhagen Segway nu kommet godt i gang.
Vi har haft enkelte events som fødselsdag, polterarbends med videre. Ligeledes har vi afviklet et par succesfulde firma events hvor vi har fået nogle fantastisk flotte tilbagemeldinger. Vi har med andre ord et rigtig godt produkt.
Har nogen aminos gode forslag til hvordan vi effektivt få kontakt til potentielle nye kunder der ønsker sjove og udfordrende firma events på Segway ?
Del en sjov oplevelse med dine medarbejdere, kunder eller gæster. Udover udlejning af Segways har vi hos CopenhagenSegway specialiseret os i at lave spændende events med Segways. Vi kalder produktet Segway-to-go. Lad Copenhagen Segway levere underholdningen til dit næste teambuilding arrangement, forretningsfrokost, produktlancering, jubilæum, fødselsdag eller andet. Vi bringer Segway oplevelsen direkte til dit arrangement og stiller op med erfarne guider der garanterer en god oplevelse. Kontakt os og vi laver en individuelt tilbud til netop dit arrangement.
Tjah, nu er jeg jo tilfældigvis kunde hos dig i morgen fredag... Og så vil jeg da diskret være opmærksom på hvad du/i egentlig gør for at få mig til at anbefale nye kunder ... :)
Har nogen aminos gode forslag til hvordan vi effektivt få kontakt til potentielle nye kunder der ønsker sjove og udfordrende firma events på Segway ?
Kast dig i grams hos forskellige event bureauer. Tilbyd jeres ydelse som de kan tilvælge til deres events.
I øvrigt har jeg en enkelt kommentar til jeres website. Beskriv, gerne gennem cases, hvordan jeres produkt er blevet anvendt på firma events. Inspirer jeres firma kunder :-)