Hej Amino'er Jeg går lidt med ideen om at åbne min egen webshop, men ville høre om nogle har gode/dårlige erfaringer med www.goldenplanet.dk ? Jeg har kun prøvet deres demo få gange, men syntes det ser okay ud, men vil først lige høre jeres mening På forhånd tak ;) - DennisDaugaard |
Hej
Vi bruger selv Goldenplanet på flere af vores shops og er godt tilfreds.
De er ikke firstmovers, men det er et solidt produkt og med deres template system har du mulighed for at lave de ændringer du har lyst til design mæssigt. Du kan se hvad vi har gjort med en GP shop her (www.kisses.dk)
Så jeg mener at du roligt kan vælge en GP løsning. I mine øjne er den billigere end andre.
Vi har selv testet en Magento, som er en lækker shop, men som hosted løsning kan det også blive dyrt.
DanDomain er solid og en god shop, men igen en del dyrere end GP.
Du har ligeledes mulighed for at udvikle egne moduler til en GP løsning, så du får det du gerne vil have både på frontend og i admin.
Håber du kan bruge det
mvh. Lennart