Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Skal til at starte en webshop. Har brug for hjælp og råd.

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 10. Jul 11
Indlæg ialt: 428
Skrevet kl. 15:53
Hvor mange stjerner giver du? :

Hey.

Jeg skal til at starte en webshop op, hvor vi skal sælge modetøj. Jeg er nået til det punkt, hvor vi skal snakke om hvordan vi skal leverer det til kunderne. Økonomisk set, så står vi ikke stærk - men vi ved at Post Danmark kan ordne dette for os ? 

Udover det, så vil jeg gerne vide - hvad jeg endelig har brug for. Pakkelabels, returlabels osv.

Tak :)

Fra Lyngå, Hadsten
Tilmeldt 5. Nov 06
Indlæg ialt: 1693
Fra  Helbo Media Skrevet kl. 10:35
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej

Hvis det var mig, ville jeg nok starte med at afleverer indkomne ordre nede på det lokale posthus til forsendelse.

Når der så begynder at komme flere og flere ordre ville en aftale med fx Post Danmark være en god idé. Du kan lave en online aftale med deres system, Webpack inkluderet. I deres system kan du danne pakkelabels med T&T osv, hvor du bare printer det ud på almindeligt papir og sætter det på pakke efterfølgende.

Det du behøver på dette tidspunk er sådan set "kun" emballage og plastik-klæbe-lommer til de pakkelabels du skriver ud, hvorefter PostDanmark kommer og afhenter pakkerne hos dig, direkte.

KontorGruppen.dk - Danmarks bedste udvalg i kontorartikler.

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)