Det er sgu fandme ærgeligt der findes sådan nogle typer. Det er ikke iorden især ikke når trygheden for os andre amino'er forsvinder, når sådan noget som dette indtræffer. Håber det løser sig! |
Jeg ser først nu, at flere har svaret, og det er første gang, jeg svarer en tråd herinde, så jeg troede, jeg var den eneste, som havde svaret. Men ja B2B handel kan man nok ikke bruge Forbrugerklagenævnet til. Ja, når han bor hjemme, så vil jeg da tro, at hans far gerne vil vide, hvad hans søn render og laver, hvorefter du får dine penge retur.
Alternativt synes jeg absolut, at du må benytte dig af inkasso, som en foreslår.
Det er jo ganske forfærdeligt at rende ind i sådan en fyr, for han skal da stoppes en gang for alle, så andre ikke kommer ud for det samme. Utroligt at han kan få sig selv til at gøre sådan noget ved andre mennesker.