Hej Flemming. De andre har ret i at det self. er lidt atypisk med det mørke design, men jeg synes egentlig det er meget flot og giver siden et seriøst touch. Jeg er dog ikke så vild med Top banneret som måske kræver en kærlig hånd fremfor rent sort og noget skrift. Held og lykke med siden og projektet :) |
Jeg synes det er en fed template. Baggrundsbilledet kunne dog godt være lysere og danne mere kontrast til de sorte top- og bundrammer.
"Jeg Kan Hjælpe Dig Med…" synes jeg er den engelske måde at lave overskrifter på.
"Jeg kan hjælpe dig med…" er meget mere læsevenligt når det er på dansk. Samme gør sig gældende med "Nye blogindlæg".
Jeg er pt i gang med at læse SEO-LEX 11 af Thomas Rosenstand. Der er en artikel fra den her som jeg vil synes kan hjælpe dig meget med den overordnede struktur af hvordan man søgemaskineoptimerer.