Hej Mikael, tak for dit svar. Det med at ligge mere viden på siden er allerede på vej - jeg har skrevet en omfattende oftest stillede spørgsmål, der egentlig bare skal ligges på nettet. Desuden har jeg en mindre artikelserie på siden, der allerede er hiver en del besøgende ind :-) Ja, under-overskridten blev måske lige lys nok, det vil jeg overveje at ændre. |
Så er de første ændringer til min landingsside blevet implementeret. Det drejer om at jeg har fjernet menuen med links til mine salgssider, så der kun er links til de informative sider. Jeg håber at det vil få siden til at fremstå mere troværdig.
Som et andet punkt i min relancering af websitet, er jeg så småt begyndt på hvad jeg har som mål, skal blive Danmarks mest udførlige FAQ om iPod touch. Indtil videre har den 2 underemner: Hvad kan en iPod touch? og iPod touch hardware spørgsmål.
Konceptet er at svarene skal være korte og præcise - for mere udførlige vejledninger vil jeg enten embedde youtube-videoer, eller linke ud til mere målrettede guides. Det vil selvfølgelig sluge en del juice, men tilgengæld tror jeg også at det ville gøre siderne en del mere attraktive for de besøgende.
Jeg modtager selvfølgelig stadig kritik, både om landingssiden, såvel som de nye FAQ-sider :-)