Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Loss & support africa

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Fra Skævinge
Tilmeldt 8. Apr 11
Indlæg ialt: 309
Fra  Fakturamanager.dk Skrevet kl. 21:32
Hvor mange stjerner giver du? :
Hej alle.

Sider og overvejer mulighederne for at støtte hungerrsnøden i afrika, den bedste måde at få folk (selvstændige) til at støtte er ved at de får lidt reklame for de penge de giver væk.

Nu sider jeg så her, vejer på den rigtige/forkerte (alt efter smag :) side af 100+ kg. Og tænker om der kunne være penge i at lave en blog eller ligende, der handler om at skulle tabe sig, mod "betalling" feks pr tabt kg. Hvor der så er nogle sponsore som giver et fast antal kroner pr tabt kg.

Måske lidt spøjt, men lige nu kan jeg ikke finde motivationen til at tabe mig. Dog tror jeg det ville hjælpe hvis jeg kunne hjælpe nogle ved mit slid.

Er der nogle derude der kan se muligheder i dette projekt ? Der skal jo både bruges nogle folk der er klar til at tabe sig( feks mig), nogle skal adminstrere bloggen, nogle skal finde sponsorer osv. Så man kan sige at der er bruge for en masse folk, med en masse forskellige talenter.

Mvh
Tim
Side 1 ud af 1 (1 indlæg)