Jeg står for at skulle arrangere firmaets medarbejderdag og vil i den anledning booke en foredragsholder. Derfor vil jeg høre jer, om I kan anbefale en spændende/udfordrende foredragsholder? Vi har ikke lagt os fast på et specielt emne for dagen, det skal blot være et foredrag, som måske kan sætte lidt gang i nogle diskussioner. Ser frem til at høre jeres idéer og foreslag. |
Det kommer jo lidt an på, hvor mange i er, hvilken type virksomhed i er - og ikke mindst jeres budget.
Men sådan rent fra hoften vil jeg til enhver tid anbefale Torben Wiese.
Han taler primært om at ændre vaner - men han gør det på en morsom og meget lettilgængelig måde - og vaneændringer er både noget man kan bruge prossionelt og privat.
Du kan læse mere om hans foredrag her:
http://www.habitmanager.com/produkter-og-ydelser/foredrag/
Vi har selv lige haft Chris MacDonald ude - og han var lårklaskende morsom i halvanden time - så han kan også klart anbefales, men det giver måske mere mening, hvis man kører et helse-tema. Han kan dog anbefales selvom det ikke skulle være tilfældet.