Tradebutler er udviklet specielt til vurderingsmænd, kuratorer, advokater og andre virksomheder som har et behov for at sælge større mængder
varer af forskellig art f.eks. fra konkursboer. Som sælger via Tradebutler får du:
Tradebutlers primære salgsværkstøj er
hjemmesiden www.tradebutler.dk. Som sælger via Tradebutler opnår du markedets bedste pris fordi varen når ud til en meget stor kundegruppe, idet auktionerne er online og Tradebutlers kunder automatisk får besked når der er nye varer inden for deres interesseområder.
benytter tradebutler.dk som indkøbskanal, men som vi også opsøger når vi specifikt har varer indenfor deres specielle arbejdsfelt. Informationsvejen:
Varens vej:
De vareregistreringer der allerede foretages i dag, foretages direkte i Tradebutlers system ved hjælp af gratis software udviklet af Tradebutler. Og efter uploads af digitale fotos ryger varen efter verificering direkte på auktion uden ventetid og uden yderligere administration er nødvendig. Registreringen kan foretages i Excel el.
lign. præcis som du foretrækker det i dag, og kan ved simpel copy/paste
funktion overføres direkte til tradebutler.dk Det er Tradebutler mål at blive Danmarks største online auktion for konkursboer, restpartier og overproduktioner og med ca. 75 professionelle opkøbere tilmeldt, er vi allerede godt på vej.
|
Varer Søges - Til salg på auktion
Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
- 1
Rene Fürster Simonsen
www.oboderne.dk
Side 1 ud af 1 (1 indlæg)