Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Målrette annonce efter medlemmer af grupper på FB?

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
  • 1
Fra Gråsten
Tilmeldt 11. Oct 09
Indlæg ialt: 993
Fra  VeloMania Skrevet kl. 20:21
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej, jeg har lige et hurtigt spørgsmål:

Hvordan kan det være at jeg ikke kan målrette min annonce på Facebook efter medlemmer af grupper som f.eks. Min-Mave.dk, Hold Fingrene Fra Børnechecken og alle de andre "forældre-grupper"?

Jeg kan kun målrette til meget få grupper og interesser. Lige nu er interesserne "mine børn", "min datter" og "min søn". Men jeg kan ikke målrette efter grupper?

Hvordan gør jeg det?

På forhånd tak Smile

Fra København
Tilmeldt 23. Aug 10
Indlæg ialt: 524
Fra  Bigum&Co Skrevet kl. 14:37
Hvor mange stjerner giver du? :

Ved at være administrator for dem.

Jeg er blandt mange ting administrator af grupperne "Jeg fik en lille ny 2004" til "jeg fik en lille ny 2010" med samlet over 5.000 forældre.

På den måde har jeg mulighed for at målrette annoncer bedre end andre. Det er stærke kort som reklamefolk der sælger facebookannoncer slet ikke har på hånden - når de ellers er flinke til at tilbyde annonceringshjælp.

/thomas bigum

 

Fra Gråsten
Tilmeldt 11. Oct 09
Indlæg ialt: 993
Fra  VeloMania Skrevet kl. 20:29
Hvor mange stjerner giver du? :

Nårh, så er det derfor jeg har problemer med at få det hele til at hænge sammen.

Men så må jeg jo se om jeg kan finde en anden måde at målrette på. Har blandt andet fundet ud af at jeg sagtens kan tilføje De Unge Mødres officielle Facebook-gruppe Wink

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)