Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

hvem kan anbefale et godt firma som kan designe til scannets webshop2

Side 1 ud af 3 (21 indlæg)
Fra Hasselager
Tilmeldt 12. Aug 08
Indlæg ialt: 27
Skrevet kl. 15:46
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej

Jeg har idag en webshop løsning lavet i magento, men synes systemet er for uoverskueligt i forhold til design og ændringer, fragt m.m..

Samtidig er det svært at finde dygtige programmører, som har tid til at tilrette vores løsning.

Så var det jeg tænkte om nogen kender et godt firma som kan opsætte og designe vores webshop til en scannet webshop 2 løsningsom jeg synes virker til at have det en shop skal have så vi kan koncentrerer os om at sælge vores varer.

Hvem kan i anbefale og hvad synes i evt. om scannet webshop 2

Se evt. vores side: www.havemarked.dk

//Frank

 

 

 

Havemarked.dk - hele danmarks online havecenter & planteskole

Fra København S
Tilmeldt 9. May 10
Indlæg ialt: 129
Skrevet kl. 15:55
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Frank.

Mit første kig på din webshop er ganske positiv, men det bliver hurtigt uoverskueligt, som du selv siger.
Der er for mange informationer på din side. Det ville være meget godt, hvis det var simpelt, overskueligt. Det vil øge en større interesse for brugerne.

Men ang. udvikling af en scannet webshop 2, har jeg kontakter til et dansk firma i Asien, som muligvis kan hjælpe dig.

Send mig en PM, hvis du er intra.

Mvh.

Kim Long Nguyen

Fra Odense
Tilmeldt 3. Dec 09
Indlæg ialt: 391
Fra  Novitas A/S Skrevet kl. 16:03
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Hej Frank 

Har du prøvet at søge her på Amino efter hjælp/desginere, jeg synes det vil være synd at ændre platform fra Magento til Scannet med den begrundelse, at Magento systemet er for "uoverskueligt" og at det er "svært at finde dygtige designere".

Magento er et fleksibelt og åbent system, der giver mange frihedsgrader i forbindelse med design og tilpasning til den enkeltes behov.

Vi er ikke selv et designbureau, men har arbejdet en hel del med Magento i forbindelse med implementering af e-handelsløsninger for kunder, og integration til andre eksterne systemer, som Navision.

Hvis du stadig vil give Magento en chance, så kan jeg anbefale, at du tager kontakt til Dennis fra Magentohotel. De har samarbejde med dygtige designere og programmører, som vil kunne hjælpe dig med at få dine ønsker realiseret. Du kan evt. også se deres reference liste for lidt inspiration.

 

Shipmondo.com | En komplet fragtløsning til din virksomhed.

Fra Værløse
Tilmeldt 5. Nov 07
Indlæg ialt: 686
Fra  Kammalou.com Skrevet kl. 16:13
Hvor mange stjerner giver du? :

feskesen:
Så var det jeg tænkte om nogen kender et godt firma som kan opsætte og designe vores webshop til en scannet webshop 2 løsningsom jeg synes virker til at have det en shop skal have så vi kan koncentrerer os om at sælge vores varer.

Har du prøvet at se på webshop3's YouTube vejledninger ?

Webshop3 er baseret på Magento.

http://www.youtube.com/user/WEBSHOP3

SAFe SPC, Magento Expert, Jira Guru, Kammalou.com

Fra Hillerød
Tilmeldt 22. Mar 06
Indlæg ialt: 1711
Fra  Cygnet Skrevet kl. 16:15
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Frank,

Jeg har tidligere været specialiseret i DanDomain, men er begyndt også at rode med Scannet shops - hvor jeg har kunne overfører en del af den viden jeg har opbygget.

Derfor står jeg gerne til rådighed i forbindelse med såvel design og implementering af jeres nye shop løsning. Jeg har desuden stor erfaring med at flytte shops fra én platform til en anden.

 

Kristian Deiborg

ROI-hunter for Bodylab

Fra Esbjerg
Tilmeldt 19. Jan 08
Indlæg ialt: 324
Fra  esbjerglive.dk Skrevet kl. 16:20
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Frank

Jeg vil godt anbefale os selv :)

Vi er WebShop 2 design partnere hos Scannet, så der er mulighed for at du kan få designet og opbygget din shop ligesom du gerne vil have.

Hvis du gerne vil vide mere, så er du meget velkommen til at kontakte os. Dog holder vi ferie indtil på mandag, men du må meget gerne smide os en mail, som vi selvfølgelig nok skal svare på.

Du kan fange os på home@webitall.dk eller www.webitall.dk


// Peter

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 17:54
Hvor mange stjerner giver du? :
Fra Svendborg
Tilmeldt 26. Feb 08
Indlæg ialt: 381
Skrevet kl. 19:44
Hvor mange stjerner giver du? :
Fra Herning
Tilmeldt 28. Feb 09
Indlæg ialt: 613
Fra  Totalenergi Skrevet kl. 21:11
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Frank,

Jeg vil gerne tilbyde min hjælp. Du kan eventuelt se nærmere på www.cetadesign.dk - vi levere gerne en totalløsning til din webshop.

Du er også velkommen til at sende min en mail på info@tk-datateam.dk - så kan vi drøfte nærmere.

 

Fortsat god aften.

DBH,

Morten Dal

Fra Hasselager
Tilmeldt 12. Aug 08
Indlæg ialt: 27
Skrevet kl. 13:23
Hvor mange stjerner giver du? :

Tak for de mange hurtige svar Cool

Grunden til at magento er besværligt er at man altid skal bruge en programmør og at man ikke bare kan ændre fragt priser m.m. og scannets løsning ser nem og overskuelig ud.

Kan man købe en psd theme fra feks. templatemonster og efterfølgende få en af jer til at lægge det op hos scannet tilrettet til webshop 2.

Er der nogen der har en forestilling om pris niveau

 

//Frank

Havemarked.dk - hele danmarks online havecenter & planteskole

Side 1 ud af 3 (21 indlæg)