Findes der ambitiøse, kompetente og visionære webbureauer, som vil være med til en netrevolution ? Med henvisning til mit tidl. indlæg: http://www.amino.dk/forums/t/93273.aspx, som desværre ikke gav så megen respons som ønsket ( - måske er fredag eftermiddag et dårligt postingtidspunkt at nå iværksættere på Vi er et ambitiøst, innovativt og tempofyldt team af iværksættere med en nyskabende ide, der har potentialet til at skabe en netrevolution. Konceptet er skåret til, nu mangler vi bare webbureauet, der kan udvikle prototypen for os, så vi kan få fat i nogle investorer, til det videre arbejde med design, branding og PR. Vi mangler ikke kapital, men er måske mere interesseret i et delt samarbejde, så vi ikke bare ender som et nummer i køen af kunder, men hvor i som samarbejdspartner også kan se potentialet og dermed selv har interesse i at yde en indsats for medudvikle. Se gerne kravspecifikationerne i mit tidligere indlæg. Glæder mig til at høre fra jer - gerne PM hvis i har opklarende spørgsmål ! mvh Imran Rashid PS: Håber ikke jeg bryder nogle forumregler ved at "reposte" !! |
Hej Imran
Jeg tror ikke problemet er at webbureauerne ikke findes, men derimod at der er alt for mange af din slags :-)
Antallet af spændende ulønnede(i starten) projekter, man som webbureau kan kaste sig over skal man bruge mere end bare fingre og tæer for, at kunne sælge.
Så du skal nok virkeligt havde gang i salgstale, hvis du skal være blandt de heldige få! Et godt råd, er at sørge for såvidt muligt for at underbygge alle påstande som f.eks. potentiale for at skabe en netrevolution.
Desværre er der mange før dig, der har brugt ligeså store ord, at de for os bureauer idag er blevet hverdag. Så mit bud er at du skal være væsentligt mere konkret i dit indlæg.
Held og lykke med det!