Jeg opretter denne tråd i håb om at samle alle guldkorn, tip & tricks om hvordan man skaffer besøgende til sin hjemmeside eller webshop.
Guldkorn fra mig:
Har du en ny hjemmeside, kan du få google til at indexere den hurtigere ved at skriv lidt om dig og din forretning på fora. Jeg synes man skal som minimum benytte sig af følgende fora. Det kan være nogle af de nævnte foraer virker uinteressante og tomme, men det har intet betydning. Det som betyder noget i sidste ende er hvor mange indgående links du har til din hjemmeside. Selvfølig skal du overholde de gældende regler på de debatfora og ikke bare spame for få indgående links.
Jeg fik engang boosted en hjemmeside helt vildt ved at smide hilsner i gæstebøger på 123hjemmesider. Jeg stoppede, da jeg fik et brev fra deres advokat, så man skal nok gøre det med måde