Hej
Nu kan jeg ikke lige se hvor gamle studerende der er din målgruppe, men jeg ved at på mange videregående udd. er der tit en enten iværksætteri linje eller et valgfag i iværksætteri.
Her tror jeg der er god mulighed for at finde nogle studerende som har interesse i at starte noget op ved siden af studiet.
Jeg tror muligvis du kunne finde nogle af disse studerende på facebook ved at melde dig ind i forskellige gruppe som har med iværksætteri at gøre, for stortset alle studerende er også på facebook.
Ang. afregning så tror jeg at det vil være en go ide at sige at de studerende får et fast beløb eller en fast procentsats af det de omsætter.
Reklamer: her tror jeg egentlig bare du kan tage ud på skolerne og sætte plakater op (du skal self. nok lige spørge i receptionen), for hvis det er et produkt som de unge gerne vil have, evt. med et godt tilbud, så kommer det jo eleverne tilgode og det har de fleste skoler ikke noget i mod.
Håber du kan bruge mit svar
mvh
Mads