Er du forsikringsmægler, kender du et godt forsikringsselskab eller arbejder du for et, så er det måske dig der kan hjælpe mig, og måske endda tjene nogle kroner på det :)
Jeg er på jagt efter tilbud på en forsikring til det firma jeg er medindehaver af. kan du hjælpe mig på vej, hører jeg meget gerne fra dig.
jeg er uddannet forsikringsmægler, men arbejder ikke længere som sådan, men vil gerne hjælpe dig med at finde den rigtige forsikring fra det rigtige selskab. Men for at kunne dette skal jeg vide noget mere om dit firma.
Du kan kontakte mig, hvis du finder mit tilbud interessant.
Det er lovpligtig at have en arbejdskade forsikring såfremt firmaet har ansatte såvel lønnede som ulønnede. Hvis der er tale om et selskab gælder dette også indehaverne.
Derudover kan der være forsikringer som er lovpligtige i forhold til rådgivningsansvar, køretøjer og fast ejendom.