Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Forhandlere søges

Side 1 ud af 2 (15 indlæg)
Fra Kirkendrup
Tilmeldt 29. May 09
Indlæg ialt: 60
Skrevet kl. 08:40
Hvor mange stjerner giver du? :

Nyt og unikt koncept i Danmark. Produkterne er trådløse 3G kameraer, som har sit eget SIM-kort, uanset hvor man befinder sig med sin mobiltelefon, kan man ringe kameraet op og ”live” se og høre hvad der sker i lokalet hvor kameraet er placeret.

Man kan tilslutte bevægelsessensorer (såkaldte PIR sensorer) som fungerer via Bluetooth, så hvis der sker bevægelse i lokalet, ringer kameraet dig op og du kan ”live” se og høre hvad der sker i lokalet.

Markedet og mulighederne i Danmark er ekstrem store for disse forskellige 3G kameraer. Vi har kameraer som kan indbygges i f.eks., billeder, radioer og vægure, til kameraer som kan bruges til udendørs brug. Kort sagt kan man lave sin egen overvågning som man vil.

Alle produkterne produceres i England og er i meget høj kvalitet.

Markedet indenfor overvågning er i dag i stor vækst, sammen med markedet for mobiltelefoner og tilbehør. Hvilket gør konceptet helt unikt med utrolig store salgsmuligheder.

 Lyder det spændene så send os en mail på kontakt@fynbosikring.dk  med oplysninger om dig og dit firma og hvad du mener at kunne gøre som forhandler for dette koncept i Danmark.

 

Med Venlig Hilsen

René Jørgensen

FynboSikring

Fra Kirkendrup
Tilmeldt 29. May 09
Indlæg ialt: 60
Skrevet kl. 17:17
Hvor mange stjerner giver du? :

Er der virkelig ikke nogen der vil forhandle disse unikke produkter, kom nu ud af busken kære Aminoer

Tilmeldt 26. May 09
Indlæg ialt: 656
Skrevet kl. 17:22
Hvor mange stjerner giver du? :

Hvordan er konkurrencen på lign produkter.?

Er det et kendt brand du har agenturet på eller hvordan?

xxx

Fra Kirkendrup
Tilmeldt 29. May 09
Indlæg ialt: 60
Skrevet kl. 17:27
Hvor mange stjerner giver du? :

Eftersom at 3G overvågning er forholdsvis nyt på det danske marked, så er konkurrencen ikke stor. Mærket er ikke så kendt i Danmark, men er meget udbredt i resten af verden.

Tilmeldt 11. Apr 10
Indlæg ialt: 3
Skrevet kl. 20:04
Hvor mange stjerner giver du? :

Her er et lignende produkt til både 3G og "normale" mobiler...Se disse her links..

www.castlecarillon.com

www.esolar.dk

I princippet kan vi også udvikle alle mulige andre Bluetooth dimser. Ikke bare sensorer, men også nogen bluetooth dimser, der elektronisk styrer noget.

Sammen med mobiltelefoner, kan man f.eks. lave "lang-distance-fjernbetjening"...

Bluetooth-dims --> Mobiltelefon1 --> Mobiltelefon2  ...og...

Bluetooth-dims <-- Mobiltelefon1 <-- Mobiltelefon2

Dvs kommunikation begge veje.

Måske har du selv en god bluetooth-dims-ide, som du gerne selv vil sælge? Udvikling af BluePIR prototyperne tog mig f.eks. kun 2 måneder = 2 fakturaer a 40.000 per md. Dvs sølle 80.000 dkr. Så kan du pludselig være "eneforhandler" af dit eget Bluetooth-dims produkt...!

Fra Tjæreborg
Tilmeldt 10. Apr 10
Indlæg ialt: 16
Skrevet kl. 06:43
Hvor mange stjerner giver du? :

priser og nogle data på de enkelte kameraer?

Fra Kirkendrup
Tilmeldt 29. May 09
Indlæg ialt: 60
Skrevet kl. 10:36
Hvor mange stjerner giver du? :

2suns: Forstår ikke lige dit indlæg.

Mini-el: Hvis du har en mail, så kan jeg sende brochure på produkterne.

Fra Tjæreborg
Tilmeldt 10. Apr 10
Indlæg ialt: 16
Skrevet kl. 10:38
Hvor mange stjerner giver du? :

king_george111@hotmail.com

Tilmeldt 11. Apr 10
Indlæg ialt: 3
Skrevet kl. 11:11
Hvor mange stjerner giver du? :

FynboSikring : Hvad forstår du ikke?

Bluetooth-dims --> Mobiltelefon1 --> Mobiltelefon2  ...og...

Bluetooth-dims <-- Mobiltelefon1 <-- Mobiltelefon2

Mobiltelefon1 kan sidestilles med dit 3G kamera, blot bruges enten en 3G mobiltelefon eller en normal kamera-mobil i stedet, som kunden selv vælger. Således kan kunden også selv vælge specifikationerne på kameraet, da det jo sidder i mobiltelefonen. I nogle tilfælde kan kunden endda blot vælge at genbruge sin gamle kamera-mobil. Softwaren til mobilen er jo GRATIS på www.esolar.dk så kunden kan jo selv teste og se om hans/hendes gamle kamera-mobil kan genbruges til f.eks. at overvåge sommerhuset. Nå ja, og så har man jo også altid en mobiltelefon i sommerhuset! 

Læs mere om det på dette link...

http://www.esolar.dk/om_BlueCapture_og_BluePIR.html

 

Fra Kirkendrup
Tilmeldt 29. May 09
Indlæg ialt: 60
Skrevet kl. 15:04
Hvor mange stjerner giver du? :

Kan godt se hvad det går ud på. Men kan ikke lige forstå hvad du vil med indlægget, vil du have at jeg skal forhandle de produkter (som overskriften siger, så søger jeg forhandlere og ikke produkter :-) ) eller vil du at mine produkter skal sammensættes med dine produkter.

Side 1 ud af 2 (15 indlæg)