Hej Som udgangspunkt skal der laves 2 indløsningsaftaler. Men, hvis begge shops ejes af samme virksomhed og sælger ca. samme produkter så kan man godt få dispensation.
/Brian |
Du kan komme ud over at have 2 aftaler ved at kunden i løbet af købsprocessen kommer til den webshop som har løsningen.
Hvis løsningen er godkendt til butik Y, og kunden handler i butik X. Så skal kunden f.eks. inden de indtaster deres navn og adresse, være omdirigeret til butik Y således at de i browseren kan se hvem de handler med.
Det vi fik af vide var at kunden ikke måtte være i tvivl om hvem de handler med, og tidspunktet for hvornår de skal fra butik X til Y er lidt flydende.... så tag en snak med PBS, for de er faktisk fleksible inden for de rammer de nu har.
Held og lykke med det og god weekend.
Carsten